سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان شمالی
معاونت آمار و اطلاعات
برای ورود به این فرم نیاز به کلمه عبور می باشد ، لطفا کلمه عبور را در قسمت پایین وارد نمایید و سپس روی دکمه تایید کلیک نمایید :
پرسشنامه فهرست اطلاعات مکاني

بسمه تعالي

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان شمالی

معاونت آمار و اطلاعات

بانک فهرست اطلاعات مکاني استان خراسان شمالی

 

ایجاد یک بانک حاوی مشخصات اطلاعات مکانی موجود در سطح استان، با هدف جلوگیری از انجام موازی‌کاری در تهیه اطلاعات مکانی و در نتیجه جلوگیری از اتلاف بودجه و زمان و نیز دسترسی سریع‌تر به اطلاعات مکانی مورد نیاز از سوی کاربران ،یکی از اهداف این سازمان بوده است.

کاربران قبل از تهیه هر گونه نقشه و اطلاعات مکانی مورد نیاز، مشخصات نقشه‌ها و اطلاعات مکانی موجود در استان را از طریق این پایگاه بررسی نموده و چنانچه اطلاعات مورد نظر در استان موجود باشد؛ کاربر می‌تواند با مراجعه به دستگاه‌ یا نهاد اجرایی ذیربط (و براساس ضوابط قانونی آن دستگاه یا نهاد)، اطلاعات خود را اخذ نماید.

لذا در چهلمین جلسه گروه کارشناسی کاربران GIS استان خراسان شمالی، پيشنهاد ایجاد بانک اطلاعات مکانی استان از طرف دفتر آمار و اطلاعات و GIS وقت استانداری خراسان شمالی، مطرح و مورد قبول اعضای حاضر در جلسه واقع شد و مقرر گردید به منظور بررسی جزییات اجرا و تهیه چارچوب کلی بانک اطلاعاتی مذکور، کمیته‌ای با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی منتخب استان تشکیل گردد.

کمیته مذکور پس از برگزاری جلسات متعدد، آیتم‌های مورد نیاز این بانک و نحوه  اخذ این آیتم‌ها را  مورد بحث و بررسی قرار داد که در نهایت، فرم ساختار اولیه بانک اطلاعات مکانی تهیه شد. همچنین به منظور یکپارچه‌سازی مفاهیم و ایجاد وحدت رویه در تکمیل بانک اطلاعاتی مذکور، واژه‌نامه‌ای تهیه شده و به تأیید اعضای کمیته رسید. در مرحله بعد، فرم مذکور  به صورت یک پرسشنامه، طراحي و براي نظرخواهي و دريافت پيشنهادات به تمامي دستگاه‌هاي اجرايي عضو گروه کارشناسي کاربران GIS ارسال شد. پس از دريافت نظرات  دستگاه‌هاي اجرائي  و بررسی پیشنهادات ارائه شده ، اصلاحات مورد نیاز بر روی فرم ساختار اولیه بانک اطلاعات مکانی  و واژه‌نامه اعمال و نتیجه نهایی جهت ارائه در گروه کارشناسی کاربران GIS آماده گردید.

در چهل و یکمین جلسه گروه کارشناسی کاربران GIS، ساختار بانک اطلاعات مکانی تهیه شده در مراحل فوق‌الذکر  برای اعضای حاضر در جلسه تشریح شد و به تصویب رسید. نهایتاً مصوبه مذکور در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال 1394 به تأیید رسیده و جهت اجرا به این سازمان ابلاغ گردید.

شایان ذکر است پس از دريافت فهرست اطلاعات مکاني از دستگاه‌هاي اجرايي استان و مراکز مرتبط و جمع‌بندی نهایی، اين بانک با تعريف سطوح دسترسی نسبت به ارائه بخشی از اطلاعات که جنبه عمومی دارد، در اختیار کاربران عمومی نيز قرار مي‌گیرد.

 

کد رهگیری :
کلمه عبور :
تصویر امنیتی :
عبارت مشاهده شده در تصویر را وارد نمایید :
ابتدا شما باید یک کلمه عبور برای تکمیل فرم اطلاعاتی انتخاب نمایید. این کلمه عبور و کد رهگیری که پس تکمیل و ارسال اطلاعات در اختیار شما قرار خواهد گرفت، برای ویرایش و پیگیری ارجاعات فرم ارسالی شما مورد نیاز خواهد بود لذا در حفظ آن کوشا باشید.
کلمه عبور :
تکرار کلمه عبور :
تصویر امنیتی :
بازگشت این اطلاعات قابل ویرایش نیستند
اگر اطلاعات در گردش کار قرار گرفته باشند یا تایید نهایی شده باشند قابل ویرایش نخواهد بود.
روند ارجاعات اطلاعات وارد شده توسط شما عبارتست از :
این فرم توسط نرم افزار ساوانا ایجاد شده است.
©2018 Favana, Co. Savana Version 4.6.2
کد رهگیری اطلاعات وارد شده در فرم عبارت است از :
 
لطفا این کد رهگیری را ذخیره نمایید.این کد رهگیری نشاندهنده اطلاعات ثبت شده شما بوده و برای ویرایش اطلاعات به آن نیاز خواهید داشت